Göz alıcı bahçe mutfakları

229
Göz alıcı bahçe mutfakları

Hemen hemen hepimiz bahçede ufak tefek yemek hazırlıkları yapmışızdır. Peki tam donanımlı bir bahçe mutfağınız oldu mu? Küçük bir tezgah ve bir barbekü değil… Lavabodan fırına, fırından kepçeye kadar her şeyin olduğu bir bahçe mutfağından bahsediyoruz. Birbirinden muhteşem bahçe mutfaklarına bir göz atalım.

Bu mutfağın tasarımcısı yıllarca bakır detaylar üzerinde çalıştı ancak bakırların açık havaya uyum sağlayamayacağı konusunda endişeliydi. Bu nedenle metal detaylara ve lake kaplamaya yer verdi.

Açık hava mutfaklarının hepsi bahçede yer almıyor. Çatı katında yer alan bu mutfak da en diğerleri kadar göz alıcı. New York siluetinin panoramik manzarasına sahip bu mutfakta verilecek partileri hayal etmek çok da zor değil.

Lavabonun içine gömülü bu kap kimi zaman bir çiçek vazosu olarak kullanılırken kimi zaman da şarap şişeleri için bir buz kovası olarak kullanılıyor. Mutfağınızı gözden geçirin, belki böyle bir gömme kaba sizin de ihtiyacınız vardır.

Renklerini toprağın ve gökyüzünün karışımından alan bu mutfak Viking tarzı bir fırına sahip. Bu dev fırında pişireceğiniz pizzaları hayal edebiliyor musunuz…

Eski görünümlü masa ve sandalyeler bu metal kaplı mutfağa güzel bir renk katmış ama siz sandalyelere minder eklemesi de yapabilirsiniz.

Açık havadaki bir mutfakta en önemli şeylerden biri de buzluk olsa gerek. Güneş tepede parlarken sıcaktan tadı kaçmış içecekler yudumlamayı kimse istemez.

PAYLAŞ