Gaziantep’te 222 konut satışa çıktı

117
Gaziantep’te 222 konut satışa çıktı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Güzelyurt Sosyal Konutları’nın 222’si tamamlanarak ihale usulüyle satışa çıktı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, son dönemde şehrin gelişmesi ve göçle beraber artan konut sıkıntısını gidermek için toplu konut projelerini hızlandırdı. Bu çerçevede Aydınlar, Seyrantepe ve Güzelyurt Mahallelerinde yaşanan sıkıntıyı çözümleyen Şahin, bölgeyi kentsel dönüşüm alanı içinde toplu konuta çevirdi. 2 yıldır yapımı devam eden 11 bloklu Güzelyurt Sosyal Konutları tamamlandı ve satışa sunuldu.
Gaziantep’in Doğu girişinde kentin algısını değiştirecek olan ve yapımına 2015 yılı mayıs ayı içerisinde başlanılan konutlar 10 Temmuz 2017 itibariyle satışı sunuldu. İlk etapta 222 adet 2+1 evlerin satışını yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, satışları açık teklif artırma usulü ile gerçekleştirecek. En düşük muhammen bedeli 100 bin lira olduğu konutların; brüt 132 metre kare olduğu ve isteyen her vatandaşın ihale usulü ile alabileceği açıklandı. İhaleyi kalan kişiler daire bedelinin yüzde 25ini peşin, kalan kısmını ise 12 eşit taksitte ödeyecek.
DHA

PAYLAŞ