Fortis Sinanlı projesinde yüzde 5 peşinatla!

76

Sinanlı Yapı ve Yiğit İDK Group ortaklığıyla inşa edilen Fortis Sinanlı projesi, Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm projelerinden biri. Projeden yüzde 5 peşinatla ev almak mümkün.

Proje Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul yarışmalarından biri olan European Property Awards’te Avrupa’nın en iyi karma yaşam ödülünü aldı. Burada 160 adet bina vardı. 3 sene önce hak sahipleriyle anlaşılmaya başlandı ve proje şekillendi.

2017 yılının Şubat ayında satışlar başladı. Şu ana kadar konutların yüzde 50’si satıldı. Proje, 2019 yılının Eylül ayında tamamlanacak ve konut teslimleri yapılacak. 22 bin 537 metrekare alana inşa edilen Fortis Sinanlı projesinde ayrıca 96 ofis ve 72 adet mağaza bulunuyor.
Projede dairelerin alanları 58 ile 224 metrekare arasında değişiyor. Konut tipleri ise 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak planlandı. Fiyatlar 650 bin liradan başlıyor ve 2 milyon liraya kadar yükseliyor.

Fortis Sinanlı’da metrekaresi 8.500 TL

Projede metrekare fiyatları 8.500 lira ile 11 bin lira arasında değişiyor. İlk satışa çıktığında fiyatlar 7 bin liradan başlıyordu. 3 sene içerisinde ise metrekare birim fiyatının 15 ila 20 bin lira olması bekleniyor.

Fortis Sinanlı’da 58 ila 95 metrekare arasındaki 1+1’ler 650 bin liradan başlıyor. 102 ila 191 metrekarelik 2+1’ler 900 bin ile 1.5 milyon lira arasında değişen fiyatlardan alıcı bulurken, 132 ila 224 metrekarelik 3-1 dairelerin fiyatları ise 1.3 bin ile 2 milyon arasında değişiyor. Peşin ve banka kredili ödemelerde yüzde 14 indirim yapılıyor.

Belirlenen ödeme planına göre yüzde 5 peşinat ödeniyor. Yüzde 15’lik kısım 1 yıl içinde ödeniyor. Yüzde 80’lik bölümü için ise anlaşmalı bankalardan yüzde 0.99 faiz oranıyla kredi kullanılabiliyor.

30 ay vade farksız taksit

Ayrıca şirket kendi bünyesinde yüzde 30 peşinatla 30 ay vade farksız taksit uyguluyor.
Projede daireler yerden ısıtmalı, doğal ahşap parkeli, katlar arası ses ve ısı yalıtmlı ve 3 metreye varan yüksek tavanlı, ankastre ürünlerle birlikte teslim ediliyor. Ayrıca projelerde tüm dairelerde balkon bulunuyor. İDK Group seramik ve vitrifiye sektörünün en önemli firmalarından biri olduğu için dairelerdeki bu ürünlerin en kaliteli ve lüks olanları seçilmiş.
Açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, spa, play station odası, mini sinema salonu, kids club, doktor hizmeti sunulacak. Akıllı ev sisteminin bulunacağı dairelerden anlaşmalı hastaneden 24 saat doktor çağıralabilecek. Aidatların metrekare fiyatı 4 liradan başlayacak. 10’uncu kat itibariyle dairelerin yüzde 90’ı deniz görüyor.

Fortis Sinanlı nerede?

Fortis Sinanlı projesi metrobüsün Fikirtepe durağının tam karşısında bulunuyor. Burası Fikirtepe’nin yola en yakın projesi olma özelliğine sahip. Buranın avantajı Fikirtepe’nin karmaşasına girmeden projeye ulaşabilmek. Proje, E5 ve TEM’e 2 dakika, boğaz köprüleri, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’ne 5 dakika, İki havalimanına 20 dakika, en yakın alışveriş merkezine 3 dakika mesafede bulunuyor. Ayrıca projenin kendi alışveriş merkezi de olacağı için aslında en yakın alışveriş merkezine bir asansör mesafesinde olacak. Bu alışveriş merkezi de açık cadde mağaza konseptiyle inşa edilecek.

Detaylı bilgi için tıklayın

Youtube kanalımıza abone olun: Abone Ol

Facebook sayfamızı takip edin: Facebook