Evinizi satmadan önce bunlara dikkat edin!

2415
Emlak

Evinizi satışa çıkarmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Evin satış fiyatını en üst düzeye çıkarabilmek için yapmanız gereken ufak tefek tadilatlar olabilir. Evi satışa çıkarmadan önce neler yapabileceğimize bir göz atalım.

Evinizi Hürriyet Emlak‘ta kolayca satışa çıkarabilirsiniz.

İlan vermeden önce evi düzenleyin

İnternet sitelerine ilan vermeden önce evinizi getirebileceğiniz en iyi hale getirin. Dağınıklıktan kurtulun. Fazla mobilyaları kaldırarak evin gerçek alanını ortaya çıkarın. Evin her açıdan fotoğraflarını çekmeden önce kişisel eşyalarınızı odadan çıkarın. Fotoğraf çekerken aydınlatmanın iyi olmasına dikkat edin.

Gerekli tadilatları yapın

Evi satışa çıkarmadan önce bazı odalarda tadilatlar yapabilirsiniz. Eğer kapılar eskiyse, çok masrafa girmeden yeni kapılar satın alabilirsiniz. Panjurları temizletebilir, pencere silikonlarını yenileyebilirsiniz. Evin eskiyen veya rutubetlenen duvarlarını da yeniden boyamakta fayda var.

Yapılması gereken banyo tadilatları

Banyo

Bir evde en çok eskiyen yerler banyolar ve mutfaklar. Bu iki odayı, evinizi satışa çıkarmadan önce mutlaka elden geçirmeniz gerekiyor. Duşta küflü alanları mutlaka temizlemelisiniz. Havlu askısını yenilemek az maliyetli olmasına rağmen banyonun görünümünde etkili bir değişiklik yapabiliyor. Dolapları değiştirme masrafına girmek istemiyorsanız yalnızca dolap kulplarını değiştirebilirsiniz.

Mutfakta nereleri yenilemeliyiz?

Mutfak

Bir mutfağa girdiğimizde ilk olarak tezgahlara bakıyoruz. Mutfak tezgahın sağlam ve temiz olması alıcılar için oldukça önemli. Evinizi satışa çıkarmadan önce mutfaktaki metal yerleri parlatıcı ile temizleyebilirsiniz. Böylece bu alanlar, alıcının gözüne güzel gelecek. Eğer bir kilere sahipseniz evinizi satışa çıkarmadan önce buradaki rafları onarabilirsiniz.

Duvarlara dikkat!

Duvarları yeniden boyamak oldukça önemli ancak duvarlardaki çivi delikleri varsa bunları da evi satışa çıkarmadan önce kapatmanız gerekiyor. Mümkünse herhangi bir dekor asmak için duvarlara delik açmak yerine çift taraflı bantlar kullanın. Böylece duvarlar herhangi bir hasar almaz.

Temiz bir ev yeni gibi görünebilir

Evi satışa çıkarmadan önce mutlaka detaylı bir temizlik yapın. İnternet sitelerine evin fotoğraflarını yüklemeden önce evin temiz ve düzenli olduğundan emin olun. Özellikle duvarların, tavanların ve panjurların temiz olması evin genelinde büyük bir fark yaratacak.

Evin dış cephesi nasıl olmalı?

Eğer müstakil bir eviniz varsa dış cephe boyasını yenileyebilir ve bahçenizi düzenleyebilirsiniz. Ancak bir apartmanda veya sitede oturuyorsanız dış cephe için yapabileceğiniz çok fazla şey yok. Yalnızca kendi dairenize mantolama yapabilirsiniz.

Emlak haberlerini incelemek için tıklayın