Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz çekimleri nerede yapılıyor?

2166

Başrollerini Hızır Çakırbeyli, Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır’ın canlandırdığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, yayınlandığı tarihten beri izleyicilerin ilgi ile takip ettiği diziler arasında yer alır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi nerede çekiliyor ise en çok merak edilenler arasında. Dizi çekimlerinin büyük bir kısmı İstanbul’da yapılıyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizi mekanları

Yönetmen koltuğunda Onur Tan’ın oturduğu ve senaristliğini Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener’in üstlendiği dizinin çekim mekanları takipçileri tarafından oldukça merak ediliyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi nerede çekiliyor; daha çok çekimlerde İstanbul’un Anadolu yakası tercih ediliyor. Ayrıca sakin ve yeşillik alanların sıklıkla kullanıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Bunun nedeni çekimlerin daha hızlı ilerlemesi. Diziyi izleyenler bilir; Hızır Çakırbeyli karakterinin evi İstanbul’a bağlı olan Sarıyer- Zekeriyaköy civarında. Ciddi kararların alındığı masa sahneleri ise Hababam Sınıfı Müzesi Adile Sultan Kasrı’ında gerçekleşiyor.

Gizli görüşmeler ve çatışmalar ise İstanbul’un Ataşehir semtinde Atatürk Mahallesi’nde yapılıyor. Ancak çekimlerin büyük bir bölümü Çamlıca ve çevresinde yapılıyor.

Konusu ile izleyicileri kendine hayran bırakan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizinin son bölümü ise Üsküdar’da çekildi.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizi konusu

Bulunduğu bölgede Hızır olarak anılan Çakırbeyli’nin hayatı ağabeyi Ömer’in düşmanları tarafından öldürülmesi ile değişir. Abisinin tek istediği Hızır’ın mühendis olmasıdır. Ancak abisi öldükten sonra intikam almak için cezaevine girer ve daha sonra yeraltı dünyasına adım atar. Daha sonra ise olaylar başlar. 8 eylül 2015 senesinde yayınlandı.

Yer altı dünyasındaki kişilerin en büyük ideali saygın iş insanı olmak. Ancak gerçek gücün paradan geldiğini biliyorlar. Hızır, cömert ve dürüst olduğu için yeraltı dünyasında kısa zamanda tanınır. Devlet ondan bazı olayları çözmek için ortaklık teklifinde bulunur. Ancak bu durumda mafya ailesine ihanet etmesi gerekir. Gizli yapılan teklif gizli kalmaz.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizi oyuncuları

ATV’de yayınlanan dizideki Hızır Çakırbeyli, Oktar Kaynarca’dır. Yeraltı dünyasının lideri Ünal Kaplan karakterine ise Tarık Ünüoğlu can veriyor. Çakır’ın Ömer’den kalan tek mirası ve melek çocuk rolündeki Alpaslan Çakırbeyli rolünü ise yakışıklı oyuncu Yunus Emre Yıldırımer üstleniyor.

Gözü bir anda dönen, fevri kardeş İlyas Çakırbeyli rolünde ise Ozan Akbaba’yı görüyoruz. Hızır Çakırbeyli’nin kardeşi olan ve hep yarın için mücadele eden, kocasının da ölmesi ile aileyi ayakta tutmaya çalışan Hayriye Çakırbeyli rolünde de Sabina Toziya’yı görüyoruz.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi nerede çekiliyor diye merak edenler için dizi çekimlerinin İstanbul semtlerinde gerçekleştiğini çoğunlukla da İstanbul’un en bilindik ilçelerinden biri olan Çamlıca civarında çekildiğini ifade etmek gerekiyor.