En ekonomik yazlık beldeler

141

Yaz mevsimi kendini hafiften belli etmeye başladı. Kafanızda şöyle stresten uzak bir tatil yapma planları da başlamıştır elbette. Ailenizle uzun yıllar konaklayabileceğiniz ve canınız çektiğinde arkadaşlarınızı da davet edebileceğiniz bir yazlığınız olsa nasıl olurdu peki? İşte size en ekonomik yazlık beldeler listesi.

Doğanın kalbinde ve ucuz bir alternatif Erdek

Balıkesir’in bir ilçesi olan Erdek, özellikle yerli yazlıkçıların akın ettiği bir yer. Orta sınıfa hitap eden nezih bir tatil beldesi. Müdavimleri olduğu için her yaz komşularınızla buluşup sosyal anlamda da tatmin edici bir tatil yapabileceğiniz bu şirin beldede hala fiyatlar uçuk değil. İstanbul’dan deniz otobüsüyle de gidilebilen Erdek, ömür boyu huzur içinde kafa dinleyebileceğiniz bir yer.

Balıkçı kasabasından turistik beldeye uzanan yolculuk Kerpe

Bazı şeylerin saklı kalması gerektiğine katılıyoruz. Ancak Kerpe kesinlikle bu yerlerden biri değil. Kocaeli sınırlarında yer alan bu şirin belde, Karadeniz’in batısında sere serpe uzanıyor. Gündüzleri hafif dalgalı denizinde kulaç atıp akşamüstü balkonunda serin esintilere kendinizi bırakacağınız bir yazlık hayal ediyorsanız, kesinlikle değerlendirmeniz gereken bir yer. Ulaşımı da çok rahat olan Kerpe, en ekonomik yazlık beldeler listesine girmeyi hak ediyor.

Orada bir yazlık var uzakta, Arsuz

Bodrum’un Çeşme’nin hengamesinden sıkılanlar ve ömürlük bir yazlık almak isteyenler bu gizli cenneti biraz daha yakından incelemeliler. Çok kültürlü yapısı ve sıcacık deniziyle kendine hayran bırakan Arsuz,Hatay’a bağlı bir ilçe. Emlak piyasası da son yıllarda epey bir hareketli. Batıda denize sıfır pek boş alan kalmayınca insanlar gözlerini buraya dikti desek yanlış olmaz. Siz de fiyatlar cep yakmadan burada yerinizi alabilir ve rahatınıza bakabilirsiniz. Ayrıca yatırım amaçlı olarak da değerlendirebileceğinizi ekleyelim.

Roma figürleri arasında bir tazelik, Urla

Uygun yazlık listesi hazırlanır da İzmir’den bahsetmemek olur mu dedik ve şimdi size eşsiz güzellikte bir öneri sunuyoruz. Antik kentlerin arasından gün batımını izlerken ruhunuzun tazelendiğini hissetmek isterseniz hemen Urla yazlık ilanlarına bakmaya başlayın. Bol balık ve semt pazarından alınan yeşilliklerle hazırlanmış organik bir salatadan oluşan akşam yemeğinizi dostlarınızla birlikte yazlığınızın bahçesinde bir şölene dönüştürmek kulağa hoş geliyorsa, burası izin için doğru adres. Ülke ortalamasındaki fiyatlarıyla sizi zorlamayacak bir emlak piyasasına sahip olan Urla, her geçen gün biraz daha değer kazanıyor.

Sadece tostu için bile gidilebilir, Ayvalık

Balıkesir’in başka bir incisi de Ayvalık. Üstelik yazlık almak için sadece ilçe merkezine bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Etrafında 22 adet ada var ve bazı bölgeler imara açık durumda. Kafa dinlemek için ideal bir yazlığım olsun hem de evladiyelik bir yatırım yapayım derseniz hemen rotanızı buraya çevirin. Yavaş yavaş yabancılar da işin içine girdiği için fiyatların biraz yükselmeye meyilli olduğunu da belirtelim.