Dünyadaki en iyi otel zincirleri

36

Otel seçimi yapmak için herkesin farklı bir kriteri bulunur. Bazı insanlar hayatı boyunca unutamayacağı bir tatil yaşamak isterler bazı insanlar ise bir keşif yapmak isterler. Bu yıl içerisinde dünya üzerinde en fazla tercih edilen otel zinciri işte şu şekilde!

Uluslararası boyutta her sektörde ekonomik sistemler yükselme gösterirken, lüks otel zincirleri de hızlı bir şekilde büyüme gösteriyor. Word Travel Market’in yapmış olduğu seyahat raporu içerisinde lüks seyahat geniş bir çerçevede inceleniyor. Uluslararası incelenecek olan Top Hotel Projects üzerinde yer alan veriler içerisinde dünya üzerinde; yapım ya da proje aşamasında 3 bin 800 otel yer alıyor.

Banyan Tree oteller zinciri

Anyan Tree Hotels & Resorts olarak bilinen Banyan Tree oteller zinciri içerisinde yer alan ülkeler şu şekildedir; Endonezya, Meksika, Maldivler, Güney Kore, Arap Emirlikleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland, Çin, Seyşeller, Vietnam gibi ülkeler hizmet veriyor.

Doğanın konforunu, huzurunu ve rahatlığını sunan ve en çok dikkat eden hizmet sektörü Banyan Tree olarak bilinir. Toplamda 28 ülke içerisinde 30 adet otel ve resort bulundurmaktadır. Dünyadaki en iyi otel zincirleri arasında yer alan Banyan Tree aynı zamanda 70 SPA hizmeti de vermektedir. İlk olarak sürdürülebilir bir yaşam tarzını ele alıyor ve bu şekilde bir hayat sergiliyor.

İkinci Sırada ST. Regis

Kurulum yılı olarak 1904 yılında John Jacob Astor tarafından yaratılmıştır. St. Regis; aslında geleneksel bir mimarı yapı ile inovasyon ve lüksten kaynaklı bir mirasın oluştuğunu gözlemleyerek bizlere yansıtıyor.

Geçmiş yaşanmışlıklardan şekil alarak konuksever anlamında güzel ve yeni bir deneyim yaratan bir marka bugün; İtalya, Çin, ABD, Endonezya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Meksika’yı içeriyor. Tüm bu ülkeler arasında da aynı zamanda dünya genelinde 30 ülke içerisinde hizmet veriyor.

Üçüncü olarak Rosewood

Toplamda dokuz ülke içerisinde dokuz otel olarak hizmet vermeyi hedeflemiş olan Rosewood aslında; golf, sahil, yat, kaplıca ve dalış imkanlarını lüks yaşamlara sunuyor. Bu hizmet sektörü içerisinde yer alan ülkeler arasında ise; Suudi Arabistan, Silikon Vadisi, Dallas, New York olarak bilinir.

Belirlenen bu ülkeler içerisindeki dünyadaki en iyi otel zincirleri her zaman hazır bir şekilde Koku Butler’ı sadece bir telefon kadar uzağınızda oluyor ve anında kapınıza geliyor.

Üstelik telefon kadar uzağınızda olan bu hizmet size gümüş bir tepsi içerisinde birbirinden seçkin parfüm ve kolonya markalarını tanıtmak için yer alıyor.

4, One & Only Resorts

Lüks ve sıra dışı bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih edeceği gerçek anlamda olağanüstü mekanlardan bir tanesi. Maldivlerin de yer aldığı dünyanın en egzotik bölgeleri içeren otel, yerel kültür ve gelenekleri yansıtıyor.

Gelenekleri yansıtırken lüks otel seçeneklerini benzersiz bir şekilde sunarak tüm dünyaya örnek oluyor.

PAYLAŞ