Diriliş Ertuğrul Nerede Çekiliyor

2630

TRT-1 ekranlarının 5 yıllık dizisi Diriliş Ertuğrul, 2014 yılından beri yayın hayatına devam ediyor. Yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı dizinin yeni sezonunun başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Hande Soral yer alıyor.

Diriliş Ertuğrul Nerede Çekiliyor?

Diriliş Ertuğrul dizisinin bazı bölümleri İstanbul’un Beykoz ve Riva bölgelerinde çekiliyor. Dizinin ilk sezonu için Beykoz Kundura Fabrikası’na ve Riva’ya platolar kuruldu. Riva’daki 40 bin metrekarelik platonun içinde 600 metrekarelik Süleyman Şah otağı, 35 adet çadır bulunuyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin set alanında oba dükkanları, otağ meydanı ve talimhane de yer alıyor. Dizinin 3. sezon çekimleri Nevşehir Kapadokya’da yapılmaya başlandı.

Diriliş Ertuğrul Oyuncuları

Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul oyuncuları arasında; Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hülya Darcan, Osman Soykut, Batuhan Karacakaya, Oya Unustası, Nurettin Sönmez, Cengiz Coşkun, Gülsim Ali ve Cemal Hünal yer alıyor.

Diriliş Ertuğrul Yeni Oyuncular

2014 yılından beri devam eden ve yüksek reyting oranlarına sahip olan Diriliş Ertuğrul dizisine yeni isimler de katıldı. Diriliş Ertuğrul yeni oyuncular arasında; Öykü Çelik, Ali Ersan Duru, Emre Üçtepe, Oğuzhan Yarımay ve Melis Naz Öztaş bulunuyor.

Diriliş Ertuğrul Müziği

Diriliş Ertuğrul dizisinin müziğini Alpay Göltekin, Zeynep Alasya Göltekin ve Caner Özkan yaptı. Diriliş Ertuğrul dizisinin şarkısı yalnızca müzikten oluşuyor, sözleri bulunmuyor.

Emlak magazin haberlerini incelemek için tıklayın 

PAYLAŞ