X
    Kategoriler: Ev DekorasyonuFoto Galeri

Dekorasyon hatalarına dikkat!

Evimizi dekore etmek stresli bir girişim olmak zorunda değil ancak dekorasyon hatalarına dikkat etmeliyiz. Muhtemelen çevrenizdeki herkesten dekorasyona dair ayrı bir fikir çıkıyor. Bu fikirlerin hepsini aynı anda gerçekleştirmeye kalkarsanız evinizin sirke dönmesi işten bile değil. Galerimizi inceleyerek dekorasyonda yapmamanız gereken hataları görebilirsiniz.

Tablo yerleşimine özen gösterin

Evlerdeki en yaygın hatalardan biri tabloların duvarın yüksek bölümlerine asılması. Oysaki tablolar göz hizasına asılmalıdır. Böylece hem iyi bir görünüm yaratır hem de eşyalar arasında bütünlük sağlarsınız.

Perde boylarına dikkat!

Yanlış boyda perdeler bir odada yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri. Talihsiz olaylar sonucu makinede çeken bir kıyafet gibi görünen bu kısa perdelerden bir an önce kurtulun. Perdeleriniz ya gerçekten kısa olsun ya da duvarla tam uzunlukta olsun.

Gereksiz eşyalardan bir an önce kurtulun

Mobilya söz konusu olduğunda unutmamamız gereken bir şey var; eve uygun diye o eşyayı almak zorunda değiliz. Eve uygun olduğunu düşünerek sürekli eşya alıyoruz fakat her bir yanı eşyalarla dolu bir evde dekorasyon yapmak mümkün değil. Daha düzenli ve dengeli bir görünüm için evin içindeki fazla eşyalardan kurtulmalıyız.

Doğru aydınlatma, doğru dekorasyonun en önemli adımı

Maalesef ülkemizdeki tüm evler tavanın tam ortasına asılmış bir floresan ile aydınlatılıyor. Dünyanın en güzel evi bile olsa floresan altında kalınca o güzelliğini kaybediyor. Odayı tek bir noktadan aydınlatmak yerine farklı özelliklere sahip ampullerle birkaç aydınlatmayı bir arada kullanabilirsiniz. Ayrıca aydınlatmaları yerleştirmeden önce evinize giren doğal ışık kaynağını da göz önünde bulundurun.

Doğru perde seçimi her şeyi değiştirir

Tek perde yerine ince bir tül ve onun üstüne dekorasyonu tamamlayacak kalın bir perde seçebilirsiniz. Veya her pencere için birbirinden tamamen farklı perde tercihleri yapabilirsiniz.

Halı boyutu sandığımızdan daha önemli

Bu odadaki boşluğu yaratan şey yanlış seçilmiş bir halı. Doğru boyutta bir halı ile evimizi olduğundan daha güzel gösterebiliriz. Bu kadar geniş bir odada halı kullanacaksanız ya büyük bir halı tercih etmelisiniz ya da birden fazla halı kullanmalısınız.

Küçük odalarda eşya yerleşimi çok önemli

Odayı dekore etmeden önce temel olarak eşyaları hangi noktalara yerleştireceğinize karar verin. Bu aşamayı tamamladıktan sonra halı, perde ve diğer aksesuarlar için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

semseo :