Çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı?

176
Çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Çocuk odası deyince birçok kişinin aklında her yeri oyuncakla kaplı, karışık ve dağınık odalar canlanıyor. Oysa ki basit tasarımlara sahip çocuk odaları hem oyun için hem de uyku için daha sağlıklı oluyor.

Çocuğunuz için kitap okuma alanı yaratarak kitaplarıyla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Yetişkinlerin hoşlanmadığı merdivenler çocuklara oldukça eğlenceli geliyor. Yatağına birkaç basamak ekleyerek onu mutlu edebilirsiniz.

Baktığınızda kendinizi sahil kasabasında gibi hissetmenizi sağlayan bu oda çocuğunuz üzerinde de sakinleştirici bir etki yaratacaktır.

Canlı renkleri tercih ediyorsanız pembe, sarı ve mavi rengi bir arada kullanabilirsiniz. Mobilyada beyaz rengi kullanarak aksesuarlarda canlı renklere yönelmeniz ileride yapılacak değişikliklerde yardımcı olabilir.

Çocuk odalarının sade renkle dekore edilmesi uyku saatinde çocuğun dikkatinin dağılmasını engelleyecektir. Beyaz, gri ve pastel tonları tercih ederek hem şirin hem de huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

Duvarı farklı bir renge boyayarak çalışma masasının olduğu bölümü odanın geri kalanından ayırabilirsiniz.

Duvarın yarısını farklı bir renge boyamak odaya hareket gelmesini sağlayacaktır. Poster, tablo ve fotoğraflarla bu duvarları süslemeyi ihmal etmeyin.

Siyah çocuk odalarında tercih edilmeyen bir renk olmasına rağmen aşırıya kaçılmadığı sürece güzel bir görünüm sağlıyor. Beyaz ve siyaha ek olarak sarı renkli aksesuarlarla odayı canlandırabilirsiniz.

Yatağın başına bir okuma lambası monte ederek çocuğunuzu uyumadan önce kitap okumaya alıştırabilirsiniz. Çocuğunuz sevdiği eşyaları yatağının yakınında gördüğünde kendini daha güvenli hissedecektir.

PAYLAŞ