Boğaziçi Üniversitesi’ne yakın yurt ve apartlar

447

150 yıllık bir geçmişe sahip olan Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye’nin en saygın eğitim kurumları arasında yer alıyor. Okul, İstanbul’da yer almakta. Birkaç farklı kampüsten oluşuyor. En büyük ve merkez yerleşkesi Güney Kampüsü olarak biliniyor. Rumelihisarı bölgesinde yer alan kampüs, birçok farklı barınma alanına sahip. Boğaziçi Üniversitesi’ne yakın apartlar, değişik büyüklükte meskenlerden oluşuyor. Okula yakın bir yerden ev veya yurt tutmak isteyenler alternatifleri değerlendirebilirler.

Bebek barınma olanakları

Boğaziçi Üniversitesi’ne yakın yurtlar noktasında birçok farklı opsiyonun olması, bu okulun öğrencileri için çok büyük bir avantajdır. Buna göre yurtların fiyatları farklılık gösterir. Okula yakın olan yurtlar, maddi anlamda biraz daha pahalıdır. Buna ek olarak verilen hizmetler de fiyat üzerinde belirleyici olmaktadır.

Son derece lüks ve güzel bir semtte yer alan Boğaziçi Üniversitesi, bu açıdan bakıldığı zaman huzurlu bir lokasyona sahiptir. Ev fiyatları ise farklılık gösterir. En düşük kiralık apart fiyatları 500 TL civarındadır. Bu tip bir fiyata sahip olan ev, stüdyo daire olarak inşa edilmiştir. Bunun yanı sıra 1+1 bir daire tutmak isteyen kişiler, 600 TL olan kira ücreti üzerinden ev tutabilirler. Üst limit ise 2 bin TL’ye kadar çıkabilir. Okula yakın bir ev bulmak çok kolaydır.

Okulun eve yakın olmasının avantajları

Boğaziçi Üniversitesi’ne yakın kiralık evler, daha iyi bir uyku düzenini de beraberinde getirir. Özellikle okula yürüme mesafesinde olan meskenler, her daim çok büyük bir avantaj anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra maddi anlamda kazanç elde etmek de mümkündür. Hem okula giderken hem de okuldan dönerken ödeyeceğiniz yol ücreti, bu şekilde tamamen cebinizde kalacaktır. Bu parayı biriktirebilir ve yaşam standardınızı yükseltebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yakın evler ile zaman kaybının önüne geçilir. Kent trafiğinde yaşamış olduğunuz stres minimuma iner. Okul yolu size spor yapma imkanı da verir. Yürüyerek okula giden kişiler, spor yapmış olur. Bu açıdan bakıldığı zaman okul ile ev arasındaki mesafenin çok kısa olması her daim büyük bir avantajdır.

Ev kiralarken dikkat edilecekler

Boğaziçi Üniversitesi’ne yakın öğrenciye kiralık daire tutmadan önce mutlaka bölgeyi iyi bilmek gerekir. Çünkü lokasyon son derece önemlidir. Bundan dolayı üniversitenize yakın olan evlerin iyice araştırılması gerekir. Ev kiralama aşamasında interneti kullanabilirsiniz. Fakat evi bizzat görmeniz her zaman daha iyi bir sonuç almanızı sağlar. Buna ek olarak zemin kattan bir daire tutulması pek tavsiye edilmez. Havadar olmayan bir ev, yaşam standartlarını da düşürür.

Yalıtım her daim dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Buna göre evin yalıtımının olup olmadığına bakılmalıdır. İki yalıtımın da yapılması şarttır. Sessizliği sağlamak için ses yalıtımı, evin daha iyi bir şekilde ısınabilmesi için ısı yalıtımı gereklidir. Bu durum, masraflarınızın düşmesini sağlar.