Bill Gates’ten akıllı şehir projesi

196
Akıllı Şehir
Akıllı Şehir

Bill Gates’e ait yatırım firmalarından biri ABD’nin Arizona eyaletinde yeni bir şehir kurmak için 80 milyon dolar değerinde bir arazi satın aldı.

Arizona’da yer alan gayrimenkul yatırım firması Belmont Partners, satın alınan 100 kilometre karelik alanda bir akıllı şehir yapılacağını, yayınladığı basın açıklamasında duyurdu.

Açıklamada, Belmont, ileriyi düşünen bir topluluk olacak. Burada son teknolojiyle donanmış bir altyapı ile yüksek hızlı dijital ağlar, bilgi merkezleri ve iletişim ağı olacak. Yeni üretim teknikleri ve dağıtım modelleri gerçekleştirilecek. Otonom araçlar ve otonom lojistik merkezleri yer alacak denildi.

Bill Gates
Bill Gates

Arizona Teknoloji Konseyi’nden, Profesör Ronald Schott, arazinin, Belmontu Las Vegasa bağlayacak yeni otoyol projesine yakın olduğuna işaret ederek, Gates’in firmasının akıllı bir yatırım yaptığını söyledi.

Schott, Bill Gates yaptığı yeniliklerle biliniyor ve bence Arizona’yı seçerek çok doğru bir karar aldı dedi.

Belmont Partners tarafından yapılan açıklamaya göre, 80 bin konutun yer alacağı projede, 15 kilometrelik bir alanın ofisler ve ticari bölgelere, iki kilometre karelik bir alan da okullara ayrılacak.

Projenin ne zaman başlayacağına dair ise henüz bir bilgi verilmedi.
DHA

Emlak sektöründeki diğer haberleri incelemek için tıklayın