Bebek ve çocuk odaları için öneriler

876
Bebek ve çocuk odaları için öneriler

Çocuk odası deyince akıllara rengarenk eşyalar geliyor ancak her şeyin renklisini tercih etmeye gerek yok. Krem renginin hakim olduğu duvarları bir duvar kağıdı ile hareketlendirebilirsiniz. Eğlenceli yastıklarla odaya cıvıl cıvıl bir hava da katabilirsiniz.

Küçük bir sahil kasabası havası veren bu odayı beğendiyseniz zorlanmadan çocuğunuzun odasına bu dekorasyonu uygulayabilirsiniz. Beyaz duvarlar ve açık renk parkeyi ahşap mobilyalar ile tamamlayabilirsiniz. Odaya koyacağınız büyük bir saksı bitkisi açık hava ambiyansı yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Hem uyku hem de kitap köşesini bir alanda birleştirebilirsiniz. Böylece çocukların uykuya dalmadan önce kitap okuma alışkanlığı kazanmasına da yardımcı olursunuz.

Gri ve siyah tonlarındaki odayı sarı veya pembe renkleriyle hareketlendirebilirsiniz. Çocuk odası için biraz karanlık gibi gözükse de oldukça şık duruyor.

Çocuk odası için ranza tercih edecekseniz daha eğlenceli seçeneklere göz atabilirsiniz. Çocuğunuzun odasındaki küçük bir kapı hayal gücünü geliştirmesine yardımcı olacaktır. Narnia Günlükleri ve Coraline gibi çocuk eserlerinde de gördüğümüz gibi büyük maceralar küçük bir kapıyla başlayabiliyor.

Çocukların vücutlarındaki fazla enerjiyi atabilmeleri için gün içerisinde mutlaka parka çıkmaları gerekiyor. Kış günlerinde parka çıkmak mümkün olmadığı için evinizde yeterli alan varsa çocuğunuza küçük bir oyun alanı yaratabilirsiniz.

Geometrik desenli duvar kağıtları odayı renklendirmek için en iyi seçeneklerden birisi. Çocuğunuza çeşitli aktiviteleri gerçekleştireceği bir alan ayırmayı unutmayın.

Böyle bir çocuk odasının her evde olması pek mümkün görünmüyor. Ancak yeterli alana ve bütçeye sahipseniz çocuğunuz için güzel bir oyun alanı yaratabilirsiniz.

Tamamı pembe ve mavi renklerle dekore edilmiş bebek odalarından ziyade sade renklerin hakim olduğu odalar hem daha şık hem de daha rahatlatıcı görünüyor. Çok fazla eşyanın olduğu bir odada bebeğinizin uykuya dalma süreci de uzayacaktır.

Çocuklarınızın yeteneğini desteklemeyi unutmayın. Silinince çıkabilen boyalar ve duvarı tamamen tahtaya dönüştüren duvar boyaları ile çocuğunuzun çalışmalarını destekleyebilirsiniz.

Fotoğraflar: houzz.com

PAYLAŞ