Bebek odasında duvar kağıdı kullanılmalı mı?

999

Bebek odalarının dekorasyonu konusunda şıklık ve sağlıklı dokunuşları bir araya getiren seçimler yapmanız gerekmektedir. Özellikle odanın boya malzemesinin seçimi konusunda ayrıca bir özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Nefes alan dokuda olan boyaları kullanmanız ve odanın tam olarak havalanmasını sağlamadan da odaya giriş yapmamanız önerilmektedir.

Çocukların ciğerlerinin yetişkinlere göre çok daha hassas olması sebebi ile bu tür boya seçimleri oldukça büyük önem arz etmektedir. Bebek odalarında sadece onaylı olan boyaları ve duvar kağıtlarını seçmelisiniz. Bu özellikleri taşıyan hem dekoratif hem de oldukça sağlıklı birçok marka bulunmaktadır. Odanızın genel teması ile de uyumlu olacak şekilde seçiminizi yapabilirsiniz.

Duvar kağıdı modelleri

Bebek odasında duvar kağıdı kullanımı sırasında tercih edebileceğiniz birçok farklı model bulunmaktadır. Bu modeller arasından seçim yaparken mobilyalar ve odada kullanabileceğiniz dekorasyon ögeleri ile uyum içerisinde olmasına da ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde tam bir bütünlük arz eden oda yaratma imkanını elde edebilirsiniz.

Duvar kağıdı seçimi sırasında dilerseniz cinsiyete göre dilerseniz de unisex olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bu konuda birçok farklı model ve tema bulunmaktadır. Hatta bazı firmalar sizin istediğiniz modelin baskısını özel olarak ortaya koyabilmektedir. Bu konuda ücret farkı direkt olarak satın alınanlara göre oldukça yüksek olsa da şık bir tasarım elde etmek için dikkate alınabilecek seçeneklerdendir.

Duvar kağıdı uygularken nelere dikkat edilmelidir?

Bebek odasında duvar kağıdı uygulaması sırasında altta bulunan yüzeyin kusursuz olmasına dikkat etmelisiniz. Herhangi bir pürüz üzerine bu tür ürünler yapıştırıldığı zaman elde edilecek sonucun çok da başarılı olmayacağından emin olabilirsiniz. Boyanın üzerine duvar kağıdı yapıştırmayı uygun görürseniz muhakkak bu konuda duvar kağıdının kullanım talimatlarına göz atmalısınız. Bazı duvar kağıtları silikonlu olan boyaların üzerine yapıştırılmamaktadır.

Duvar kağıdının ayrıca bir tutkal ile uygulanması gerekmemektedir. Bunun aksine son dönemlerde üretilmiş olan materyallerin yapıştırma işlemi direkt olarak arkasında yer alan hazır bölme sayesinde kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Çocuk odasının tasarımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Çocuk odası tasarımların muhakkak sadelikten yana bir tercih kullanmanız gerekmektedir. Odalar ne denli sade olursa uygulamaya alınacak olan sürecin de aynı şekilde daha pratik olacağından emin olabilirsiniz. Çocuk odası seçimleri sırasında mobilya ve duvar kağıdı gibi ürünlerin konsept bakımından birbiri ile uyumlu olması da oldukça önemlidir.

Aksesuarların çocukların yaş grubuna uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Her zaman yutma gibi bir tehlikenin varlığından da haberdar olmanız gerekmektedir. Aksesuarların muhakkak yaş grubuna uygun bir biçimde seçilmesi lazımdır. Son dönemlerin favori tasarım tarzı olan İskandinav evlerine bakarak çocuk odası konusunda ayrıca bilgi alabilirsiniz. Bu süreç içerisinde muhakkak tasarımın sade tutulmasına ayrıca önem vermelisiniz.