Bayrama Özel Kiralık Villa Rehberi!

3190

Villa kiralamak artık yalnızca lüks kesime hitap etmekten çıkmıştır ve bu nedenle son dönemlerde Türkiye’de villa kiralama sektörü oldukça canlıdır. Şehir merkezlerinde kiralanan villaların dışında özellikle tatil bölgelerinde kiralanan villalar bu sektörü çok canlı bir hale getirmiştir. Kiralık villa bakan müşteriler, otel tatilinden ziyade kendilerine daha fazla özgür alan ve seçenek tanıyan villa yaşamını tercih etmektedirler.

Aylık ya da Sezonluk Olarak Kiralanabilmektedir!

Tatil bölgelerinde kiralık villa arayanlar genel itibariyle doğanın ortasında ya da denize çok yakın olan villaları seçmektedirler. Villalar en çok Bodrum, Çeşme, Antalya, Kuşadası, Ayvalık, Fethiye ve Marmaris bölgelerinde kiraya verilmektedir. Bu bölgelerde günlük kiralık villa ilanları da hızla artmaktadır.

Villa kiralayanlar bunu aylık ya da sezonluk fiyatlarla gerçekleştirebilirler. Fiyatlar villaların hangi tatil beldesinde olduğuna, konumuna, özelliklerine ve kaç kişinin kiralayacağına göre değişkenlik göstermektedir. Denize yakın, havuzlu, büyük ve lüks villaların kiraları daha yüksektir.

Ortalama Kiralık Villa Fiyatları

Kiralık villa fiyatları ortalama villa özellikleri için 1650 TL’den başlamaktadır ve 4.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bunlardan daha lüks özellikte olanlar ise ortalama 6.500-7.000 TL’den başlamaktadır.

Villaları kiralama şekli aylık olabileceği gibi sezonluk kiralamalar da gerçekleştirilebilir. Yazlık villa kiralamak sektöre büyük bir canlılık getirmektedir ve villa sahipleri için şehir merkezinde kiralanan evlerden daha karlı olmaya başlamıştır.

Neden Kiralık Yazlıklar Tercih Edilmektedir?

Kiralık yazlık sektöründeki potansiyeli fark eden kişiler bu alandaki çalışmalara yoğunlaşmaktadırlar. Kiralık villaların bu kadar yaygın hale gelmeye başlamasının bazı nedenleri bulunmaktadır.

Öncelikle villa kiralamak kişilere daha fazla rahatlık ve özgürlük alanı sunarlar. Otellerde çok fazla sayıda insan ile paylaşılan hizmet ve alanlar burada bireysel bir hale gelmektedir.

Havuzlu villa kiralandığında otel ortamındaki gibi belirli saatler ve havuzu başka insanlarla paylaşma zorunluluğu doğmaz. Bazı villa kiralama yöntemlerinde havuz dönüşümlü olarak başkalarıyla paylaşılabilmektedir. Her türlü daha az kişi ve daha çok serbestlik alanı doğacaktır.

Lüks bir otelde tek kişinin yapacağı harcamalar oldukça yüksektir. Bunun yerine birkaç kişinin aynı anda tatil yaptığı bir villa çok daha ekonomik fiyatlı olacaktır.

Villa kiralayabilmek artık yalnızca lüks yaşantısı olan kesime ait bir durum olmaktan çıkmıştır. Ekonomik koşullar altında villa kiralanıp, çok doyumlu bir şekilde tatil yapılabilmektedir.

Villa kiralamak şu an için Türkiye’de daha çok yazlık beldelerde gerçekleşse de her şehir ve her mevsimde insanları cezbetmektedir. Türkiye’de bu kadar yaygınlaşmadan önce yabancıların daha fazla ilgi gösterdiği villa kiralama yöntemi artık ülkemizde de bir kültür halini almaya başlamıştır.

Turizm sektöründeki canlılıkta büyük payı olan kiralık villa yönteminin daha da gelişerek, müşteriler için çok daha kapsamlı ve avantajlı seçenekler sunması bekleniyor. Kiralık villa ile istenilen saatte çıkılıp girilebilecek bir ev imkanı birçok kişiye oldukça cazip gelmektedir. Birkaç yazlık beldede çok yaygınlaşan bu uygulama ile aylık ve sezonluk olarak villada konaklanabilmektedir.