Banyoyu kişiselleştirin

162

Evimizde en çok kullandığımız alanlardan biri olan banyomuzun dekorasyonu da çok önemli. Galerimizden ilham alarak banyoyu kişiselleştirin. Sabahları evden çıkma telaşı ve akşamları da bir an önce uykuya dalma telaşı arasında çoğu zaman rahatlamayı unutuyoruz. Gün içindeki bu yoğunluklardan sıyrılıp kendinize zaman ayırabileceğiniz en iyi yerlerden biri banyolar.
Banyo dekorasyonunda kendinize bir yer açmakla başlayın. Kendi eşyalarınızı evin diğer üyelerinden ayırarak özel alanınızı korumaya alın.
Bir odadaki en önemli şey aydınlatmadır. Bu yüzden banyodaki aydınlatma için biraz para harcamayı göze alarak ayarlanabilir ampullerden alın.
Aydınlık, ferah ve düzenli olmayan bir yerde rahatlamanız pek mümkün olmayacaktır. Birçok banyoda pencere bulunmuyor ancak sizin banyonuzda pencere varsa bunu sakın kapatmaya çalışmayın. Doğal ışık her zaman daha iyidir.
Banyonuza küçük bir masa veya raf ekleyin. Buraya güzel kokulu mumlar ve taze çiçekler yerleştirerek banyonun havasını değiştirin.
Banyodan çıktıktan sonra basacağınız ilk şey yumuşacık bir havlu olsun. Böylece banyodaki rahatlamayı sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Banyoya her zaman birkaç dergi ve öykü kitapları bırakın. Böylece banyodaki zamanınızı şampuan şişesinin arkasını milyonuncu kez okuyarak geçirmekten kurtulabilirsiniz.
Fotoğraflar: housebeautiful

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ