Banyolar için kendin yap tasarla fikirleri

2758

Kendi dizaynınızı yapmak hem ekonomik hem de eğlencelidir. İçinde rahat edeceğiniz alanları en iyi siz bilirsiniz. Nelerden hoşlanırsınız, hangi renkleri seversiniz, düzeniniz nasıldır ve tasarımda olması gerekenler nelerdir? Tamamı sizin zevkinize kalmış ve sizin rahat kullanımınıza göre tasarlanmış olması önem taşır.

Banyolar için kendin yap tasarla fikirleri, neyin nerde olması gerektiğini, neyin hangi renkte yansıması gerektiğinin en hoş etkinlikleridir. Banyonuzu dilediğiniz gibi tasarlamanız için size sunacağımız önerileri inceleyiniz.

  • Boyamak eğlencelidir

Banyo dolaplarınızı değiştirmeye gerek kalmadan, kullanıma uygun ve yeniyse boyayabilirsiniz. Dilediğiniz renkte boyayabilir, üzerine yaldızlar, simler, ışıltılar uygulayabilirsiniz. Lake veya kumaş görünümü veren yapıştırmalı kağıt kaplamalarda oldukça şık ve kullanışlıdır. Lakin uygularken çok düzgün yapıştırılmasına özen gösterilmelidir.

Duvar veya mobilya stickerlarını kullanarak boyadığınız dolapların üzerine dilediğiniz görüntüyü verebilirsiniz. Özelikle ceviz renkleri, siyah veya koyu kahve tonları, sunta bir banyo dolabına bir şahane bir görsel kazandırır.

  • Askılar fonksiyoneldir

Havluları asmak banyoların geleneğidir. Hem hızlı kurumaları hem de rahat kullanım sağlaması için genellikle banyo kapısının arkasına asılırlar. Rengarenk askılıklar kullanarak uygun duvarlara havlu askılıkları uygulayabilirsiniz. Tekli, ikili, üçlü veya kapı arkasına çoklu askılıklar takarak havlu- bornozlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Banyolar için kendin yap tasarla fikirleri arasında sepet askılar da yer alıyor.

Minik el ve yüz havlularınızı yerleştirebileceğiniz, havlu sepetlerini yan olarak duvara sabitlemek hem dekorasyon şıklığı yaratır hem de fonksiyonel kullanım sağlar.

  • Sanatsal çalışmalar yapın

Örneğin şarap mantarlarından duş paspasları yapın. Duştan çıktığınızda suyun iyi emilmesi için çerçeve şeklinde bir panel içine, şarap mantarlarını dizerek hoş bir kullanım sağlayabilirsiniz. İnce ağaç kütüklerini vernikleyerek dekoratif amaçlı kullanabilir, aksesuarların alt kısımlarına yerleştirebilirsiniz.

Paspas kullanmak için alacağınız peluş veya havlu kumaşları dilediğiniz gibi şekillendirebilir, küvet çıkışına, klozet etrafında kullanabilirsiniz.

  • Aksesuarlar tasarlayın

Deniz taşları, çakıllar veya ahşaplardan dekoratif aksesuarlar elde edebilirsiniz. Mumluk, tütsü kabı, tellerden yapılmış dekoratif kutular veya çerçeveler yapabilirsiniz. Dekoratif kavanoz ve şişelerden aksesuar elde edebilir, ojelerle boyayarak banyolar için kendin yap tasarla fikirleri uygulayabilirsiniz. İçlerine yerleştireceğiniz yapay çiçekler ile rengarenk dekorlar uygulayabilirsiniz.

  • Kavanoz raflar

Mutfaklarda kullanılan baharatlıklardan ilham alarak, geniş ve dekoratif cam kavanozları kullanabilirsiniz. Pamuk, kulak pomadı, minik sabunlar yerleştirdiğiniz kavanozları, metal tutma kemerleri ile yan yana asabilir veya ince metal raflarla şık aksesuarlar uygulayabilirsiniz.

Yine cam kavanozlardan dekoratif mumluklar elde edebilirsiniz. Rengarenk boyayabilir ya da şeffaf şıklıklarından faydalanarak fiyonklar, taş işlemeleri gibi kendi tarzınızı yansıtacak süsleme gereçleri ile mumluklar yaparak, banyoların daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm alanları dilediğiniz gibi boyayabilir, lavabo- klozetleri porselen boyama ürünleri ile renklendirerek, dilediğiniz tasarımları kendi fikirlerinizle uygulayabilirsiniz. Bolca ışıltı, süsleme, renk ve ayna kullanın, çok seveceksiniz.

PAYLAŞ