Balkon zamanı geldi!

488

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan balkon sezonu yavaş yavaş açılmaya başladı. Balkonları temizleyip yaz akşamları için elden geçirmenin vakti geldi. Siz de galerimizden ilham alarak balkonlarınızı yaza hazırlayabilirsiniz.

Mavi renk yazı anımsatması ve huzur verici olması açısından balkonlar için oldukça uygun. Beyaz koltuğun üstüne mavi yastıklar koyabilir veya tamamen mavi sandalyeler alabilirsiniz.

Balkonda bahçe keyfini yaşamak için bolca çiçek tercih edebilirsiniz. Rengarenk çiçeklerin kokuları arasında içeceğinizi yudumlayacağınız bir balkon yaratmak sizin ellerinizde.
Geniş balkonlarda ailenizle veya arkadaşlarınızla eğlenceli ve rahat bir akşam geçirmek için masa yerine koltuk tercih edebilirsiniz.

Balkonu yalnızca akşamları serinlemek için değil gündüzleri çocuğunuzun oyun alanı olarak da dekore edebilirsiniz. Balkona ekleyeceğiniz çimler çocuğunuzun bahçede gibi hissetmesini sağlayacaktır.

Salonun balkona açılan geniş pencereleri varsa salonu da balkona katabilirsiniz. Pencerenin önüne koyacağınız minderler ile balkon alanınızı genişletebilirsiniz.

Geniş bir terasınız varsa hem koltuk hem minder hem de masayı aynı alanda kullanarak tüm gününüzü açık havada geçirebilirsiniz.
Dar bir balkonunuz varsa iki kişilik, küçük bir masa tercih edebilirsiniz.
Balkonu hareketlendirmek için renkli çiçekler ve aydınlatmalar seçebilirsiniz. Yılbaşı ağaçlarında kullanılan renkli lambalar bu balkona çok yakışacaktır.
Balkonda büyük saksı bitkileri ve banklar kullanabilirsiniz. Evcil hayvanınızın mama kabını da yaz günleri balkona çıkararak onun da hava almasını sağlayabilirsiniz ama kaçmamasına dikkat edin.

Fotoğraflar: houzz.com
Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ