Balkon mevsimi geldi!

35037
bahçe

Sıcak yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan balkonlarımızı yavaş yavaş hazırlamanın vakti geldi. Havaların ısınmasıyla birlikte balkonlara çeki düzen verme, yeni bir dekorasyon uygulama gibi işlemlere başlayabiliriz. Siz de galerimizden ilham alarak balkonlarınızı yaza hazırlayabilirsiniz.

Minik ve sade balkonlar

Hepimiz geniş balkonlara sahip olmak isteriz fakat her zaman o kadar şanslı olamayabiliyoruz. Yalnızca iki sandalyenin sığabileceği bir balkon bile yaz akşamlarında serinlemek için yeterli olacaktır. Balkon zeminini renkli fayanslarla kaplayarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bahçe mobilyaları

Balkon

Biraz daha geniş balkonlarda bahçe mobilyaları kullanabilirsiniz. Ancak bu mobilyaların kış mevsimine de dayanıklı olmasına dikkat edin. Eğer kapanabilir bir balkona sahipseniz bu tarz şeyleri dert etmenize gerek yok. Siz yalnızca dekorasyona odaklanabilirsiniz.

Romantik dekorasyon

Balkon

Balkonlarda romantik bir atmosfer yaratabilmek için pembe tonlarına ve sarı renkli ışıklara yönelebilirsiniz. Örgü şallar veya kürk görünümlü kumaşlar daha sıcak bir hava yaratmanıza yardımcı olacak.

Mavi renge yer verin

Balkon

Denizi ve kumsalı hatırlatmasıyla tam bir yaz rengi olan maviyi balkonlarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz, mavi ve açık renkli ahşap tonlarını bir arada kullanarak huzurlu bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Geniş teraslar

Balkon

Kimimizin küçücük bir balkonu, kimimizin ise geniş bir terası olabilir. Geniş teraslar için kaliteli bahçe mobilyalarını, desenli kilimleri ve renkli ampulleri öneririz. Üç aylık yaz mevsiminde terasın tadını doyasıya çıkarmayı ihmal etmeyin.

Bahçeye açılan odalar

Balkon

Bahçeye açılan odalar ve bahçe dekorasyonu da kısmen balkon dekorasyonu ile benzerlik gösteriyor. Bu alanlarda da doğal malzemelerden yapılma rahat mobilyalara yer verebilirsiniz.

Kış bahçesi

Bazı evlerde var olan kış bahçelerinde de bol miktarda çiçek ve demir sandalyeler yer alıyor. Bu alanlarda ayaklı aydınlatmalara ve renkli mumlara yer açmayı unutmayın. Renkli ve yumuşak yastıklar, büyük yer minderleri ile tamamlayabilirsiniz.

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın