Ayvalık’tan yazlık alınır mı?

151

Yaz aylarında nereye gideceğiz derdine son vermek isteyenler için alınan en güzel kararlardan biri de yazlık evdir. Birçok kişi en beğendikleri il ya da ilçeden yazlık evlerini alarak yaz tatillerini kendi evlerinde konforlu bir şekilde geçirmeyi tercih etmekte.

Yazlık ev için Ayvalık

Yazlık ev almak isteyenlerin ilk sordukları soru evin nereden alınması gerektiği olmaktadır. Yaz konusunda Akdeniz ve ege sahilleri hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ege sahilleri denildiğinde birçok bölge akla gelirken Ayvalık’tan yazlık alınır mı sorusu ilçeyi bilmeyenlerin sıklıkla sordukları bir sorudur.

Ayvalık Ege sahilinde yer alan eşsiz güzellikleriyle giden herkesi kendine hayran bırakan bir ilçedir.

Rahat huzurlu bir yaz ayı için ilk sırada tercih edilen yerlerden biridir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra organik ürünlere kolay erişilmesi, trafikten ve gürültüden uzak bir bölge olması Ayvalık’ı hem yazık ev alma konusunda hem de emeklilikte yerleşme konusunda ilk sıralara çıkarmaktadır.

Ayvalık’ta yazlık ev ve villa 

Ayvalık satılık yazlık sorusuna alınır cevabını alanların bilmesi gereken bir diğer konu da ev fiyatlarıdır. Yazlık ev almak isteyenler için farklı seçenekler sunulmaktadır. Bahçeli tek kişiye ait evler bulabileceğiniz gibi dilerseniz apartman dairelerini de tercih edebilmektesiniz. Ayrıca tatil için de Ayvalık kiralık villa seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Her ailenin tercihlerine cevap verecek konut tipleri Ayvalık’ta mevcuttur. Alınacak evin konumu, bulunduğu semte göre de fiyatları değişmektedir. Yazlık fiyatlarının normal konut fiyatlarından yüksek odluğunu söylemek yanlış olur. Yatırım amaçlı tercih edilebileceği gibi kullanmak amaçlı da satın alınabilecek pek çok daire bulunmaktadır.

Bahçeli dublex evler gibi apartman içinde 2+1, 1+1 ve 3+1 gibi konutlar da satın alınabilir.

Dört mevsim Ayvalık

Ayvalık’tan yazlık alınır mı soruna yanıt bulup yazlık alanlar bir süre sonra emekli olduklarında yerleşmeyi düşünürken halen daha çalışan ve emekliliğine uzun yıllar olan kişilerde daha sakin bir yaşam tercih etmelerinden kaynaklı Ayvalık’taki yazlıklarını dört mevsim kalıcı olarak kullanmayı tercih edebilmektedir.

Yazlık ev yerine yazlık daire olarak apartmanlarda konut satın alınmasıyla yazlıkçılar Ayvalık tatillerini kalıcı hale getirmektedir.

Özellikle emekliler için huzurlu ve sakin bir yerleşim yeri olması tercih sebebi olabilirken çocuklu aileler için trafikten ve koşturmacadan uzak sakin ve huzurlu bir yerleşkede çocuk büyütmenin daha iyi olacağını düşünmeleri Ayvalık’ı tercih etme nedenleridir.

Konut fiyatlarının diğer yerlerden yüksek olmaması ve her türlü imkânına kolay erişilebilir olması Ayvalık’ı tatil beldelerinde gözde duruma getirmektedir. Tüm seviye okullarının olması, birçok tatil yerine yakınlığı ve organik beslenmeye elverişli bir yer olması da tatilciler için Ayvalık’ı farklı kılmaktadır.

Ayvalık hem doğal güzellikleri hem de huzurlu bir tatil arayışında olanlar için tek adres haline gelirken aynı zamanda ekonomik de bir yerdir.

Group My Home Broker’ı Gazi Akdoğanlar, “Ayvalık’tan yazlık alınır mı?” sorusuna cevap veriyor.

PAYLAŞ