Aşçıoğlu’ndan Dubai’de yaşam fırsatı

98
Aşçıoğlu’ndan Dubai’de yaşam fırsatı

Aşçıoğlu, Dubai’de yükselen ilk Türk markalı konut projesi Midtown Selenium by Deyaar’da hemen tapu teslim imkânıyla Dubai’de yaşamın kapılarını aralıyor.

Aşçıoğlu, Dubai’nin önde gelen gayrimenkul geliştirme markalarından Deyaar Development PJSC tarafından inşa edilen “Midtown” projesinde 19 bin 900 dolar peşinat ve hemen tapu teslim imkânıyla Dubai’de yaşam sunuyor. 

Dubai’de yaşamın kapısı, 19 bin 900 dolara aralanıyor
Dünyanın ilk Türk markalı konut projesi olarak yükselen Midtown Selenium by Deyaar’da ev sahibi olmak isteyenler, 19 bin 900 dolara tutarındaki yüzde 10’luk peşinatın ödemesini yaptıktan sonra tapularına kavuşuyorlar. 2017 Haziranında 19 bin 900 dolar tutarında yüzde 10’luk bir ödeme daha yapıldıktan sonra 2017 Aralık ve 2018 Haziran’da iki kez 9 bin 950 dolar tutarında yüzde 5’erlik ödemeler gerçekleştiriliyor. Projenin teslim tarihi olan 2019 Eylül’de ise kalan yüzde 70’lik kısmın ödemesi talep ediliyor. 

Kalan yüzde 70’lik kısım için kredi kullanılabiliyor
Midtown Selenium by Deyaar Projesi’nden ev sahibi olmak isteyenler, evini teslim alırken ödeyecekleri yüzde 70’lik kısım için Dubai’deki bankalardan kredi kullanabiliyorlar. Bu kapsamda 36 aydan 120 aya kadar değişik vadelerde aylık bin 80 ile 3 bin dolar arasında taksitlerle kalan kısım tutarında kredi çekilebiliyor. 

Balkonlu 1+1 Daireler
2019 yılı Eylül ayında teslim edilmesi planlanan, balkonlu, geniş ve ferah yaşam alanlarına sahip 1+1 formattaki dairelerden oluşan proje kapsamında; tenis kortu, basketbol sahası, açık-kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları, jogging alanı, tırmanma duvarları, dinlenme ve park alanları, mağaza ve yeme içme alanları yer alacak. 

Ortadoğu’nun ve Basra Körfezi’nin ticaret, alışveriş ve turizm merkezi Dubai
Dubai, sürekli yükselen değerleriyle Ortadoğu’nun ve Basra Körfezi’nin ticaret, alışveriş ve turizm merkezini oluşturuyor. İşsizlik oranının yüzde 4 olduğu Dubai’de, mal mülk ve kazancın devlet tarafından vergilendirilmemesi ve devletin aldığı büyük önlemlerle mülklerin güvencede olduğunu bilmek yatırımcılar için büyük bir güvenlik sağlıyor. Gelir vergisinin alınmaması ve dolar bazında her sene artan kira gelirleri ile yatırımların 8 yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti etmesi, gayrimenkul sektörünün devlerinin Dubai’de yeni projeler üretmesi için güç oluşturuyor. 
Bunun yanı sıra dünyanın; ilk palmiye görünümlü yapay adası Palm Jumeriah, 7 yıldıza sahip tek oteli Burj Al Arab, ilk sualtı oteli Water Discus Hotel ve en büyük alışveriş merkezi Dubai Mall gibi pek çok ilki bünyesinde bulunduran Dubai, Ortadoğu’da turizmin başkenti olarak kabul ediliyor.

PAYLAŞ