Antalya’da en ucuz evler hangi ilçelerde?

15752
Antalya en ucuz evler 2018
Antalya

Antalya, Türkiye’nin güneyinde, merkezi Akdeniz kıyısında olan bir turizm merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. Her yaz milyonlarca turiste ev sahipliği yapan il, son yıllarda konut piyasası sürekli yükselen şehirlerimizden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Günümüzde 2.5 milyon insana ev sahipliği yapan turizm kentinde konut fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyor musunuz? Antalya’da en ucuz evler hangi ilçelerde? sorusunun cevabı burada.

Bu içeriğimizde sizlerle Antalya’da en ucuz evler nereden alınır sorusunun cevabını paylaşacağız. Antalya’nın bazı ilçelerinde birim metrekare fiyatları gerçekten uygun. Şehir merkezine biraz uzak bölgeler olsa da Türkiye’nin diğer büyük şehirlerine göre çok ucuz bölgeler yer alıyor.

Listeyi hazırlarken Hürriyet Emlak’ta yer alan Detaylı Emlak Endeksi verilerinden faydalandık. İlçelerin 12 aylık ortalamalarını sizlerle paylaşacağız. Diğer yandan, Antalya’da en ucuz evler seçilirken metrekare fiyatı 2000 TL’nin altındaki ilçeleri almaya özen gösterdik.

İşte Antalya’da en ucuz evlerin bulunduğu ilçeler:

Projeland'i incelemek için tıklayın

Önceki

1. Elmalı

İl merkezine uzaklığı 100 km ve deniz kıyısına uzaklığı 60 km olan Elmalı, içerisinde 60 mahalle bulunan bir ilçe. Ekonomisi daha çok tarıma dayanan Elmalı, Türkiye’nin elma üretiminin yaklaşık yüzde 10’unu karşılıyor,sebze ve meyve üretiminde önemli üretim merkezi olarak dikkat çekiyor.

Son 12 aylık ortalamaya bakıldığında birinci el ve ikinci el satışlarda ilçede metrekare fiyatları 1.176 TL olarak görülüyor.

Antalya Elmalı en ucuz evler
Önceki