Ankara’nın yeni projesi: Urankent

181
Ankara’nın yeni projesi: Urankent

Konut alıcıları gün geçtikçe daha çok bilinçlenerek gayrimenkul almadan önce detaylı araştırmalar yapıyor.

Günümüz dünyasında kimsenin vakit kaybetmeye tahammülü olmadığını, özellikle büyükşehirlerde yaşayanların trafiğe takılmadan evlerinden işlerine gidebilecekleri yerleşim yerlerini tercih ettiğinin altını çizen Uransan AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Gazi Çelik, ihtiyaçların da benzer lokasyonlarda giderildiğini vurguladı.

Gazi Çelik, bu durumun yerleşim yerlerini de kendini geliştirmeye yönelttiğini belirterek, “Semtlerin bazıları adeta kendi içlerinde küçük birer şehir gibi inşa ediliyor. Buralarda marketten, kafeye; benzinciden, bankaya ihtiyaçların karşılanabileceği farklı konseptlere yer veriliyor. Ancak günümüzde bütün ihtiyaçlara cevap verebilecek, orada yaşayanların tüm gereksinimlerini karşılayabilecek yerlere daha çok ihtiyaç var. Uran Holding tarafından hayata geçirilen projeler sayesinde ismi Urankent olarak anılmaya başlanan semt de tam da bu özellikleri bünyesinde barındırıyor” dedi.

“500 metrelik yarıçapta yok yok”
Gazi Çelik, yaklaşık 500 metrelik yarıçapta Urankent’in yaşam içindeki tüm ihtiyaçları karşılayabilecek önemli komplekslere yakın konumda olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: “Urankent; sağlık, eğitim, kültür-sanat, eğlence gibi çok farklı konseptlere çok yakın konumda yer alıyor. Çevrede AVM’den, kültür merkezlerine; hastaneden, okullara ve otele her ihtiyacın karşılanabileceği yapılar mevcut. Kızılay’a 8, Ankara’nın yeni merkez noktası Çukurambar’a sadece 8 kilometre uzaklıktaki Urankent, yaşayan bir semt ve gün geçtikçe bölgeye yeni yatırımlar da yapılmaya devam ediyor. Bunun yanında rakımı sayesinde hem yakınında bulunan diğer semtlerden daha yüksek bir konumuyla ayrıcalık sağlıyor hem de kentin merkezinde temiz hava olanağı sunuyor.”

PAYLAŞ