X
    Kategoriler: DekorasyonFoto GaleriMutfak Dekorasyonu

Adım adım mutfak yenileme yolları

Evinizi yenilerken aklınızdan çıkarmamanız gereken en önemli şey bir ahırdan bile harikalar yaratabileceğiniz olmalı. Mutfak dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta var. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece hayallerinizdeki dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Gereksiz eşyalardan kurtulun

İlk olarak işlevsel olmayan her şeyden kurtulun. Eski mutfağınızı adım adım modernleştirmeniz mümkün.

Ferah bir alan yaratın

Bir önceki fotoğrafta gördüğünüz mutfağın kırmızı tuğla duvarları eve karanlık bir hava katıyordu. Yeni fayans zeminler ve İskandinav tarzı mutfak dolaplarıyla yepyeni bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Çağa ayak uydurun

Bu mutfakta dolaplar, boyalar ve fayanslar 1970’lerden kalma gibi görünüyor. Günümüzde hala bu tarz mutfaklar birçok evde karşımıza çıkıyor.

Odaları ayırın

Yenilenen mutfakta her parça daha ferah ve huzurlu hissetmenizi sağlıyor. Ayrıca küçük bir yemek tezgahıyla iki odayı birbirinden ayırmak akıllıca olacaktır.

Bütçeyi iyi ayarlayın

Madem mutfağınızı yenilemek için pek çok şeyi göze aldınız bütçeyi biraz daha artırarak en dayanıklı fayans ve lavabolardan almaya çalışın.

Akıllı dolaplar

Mutfak dolaplarının içini var olan eşyalarınıza uygun olarak yaptırın. Artık akıllı dolap tasarımları oldukça moda. Çok daha kullanışlı olan bu dolaplar,

İşlevsellik

İşlevselliğin önemine değinmiştik. Fırının yanındaki tezgahlara yemek sırasında en çok kullandığınız eşyaları yerleştirin.

Yemek tezgahı

Mutfağı yemek alanından ayırmanın önemine de birkaç fotoğraf önce değinmiştik. Küçük bir yemek tezgahı sabahları kahvaltı yaparken de işinizi kolaylaştıracak. Her sabah masa hazırlamak zorunda kalmayacaksınız.

Yepyeni bir mutfak

Mutfağınızı yenilemek için pek çok zorluğu göze almanız gerekecek ancak sonucun sizi mutlu edeceğine eminiz.

Diğer dekorasyon haberleri için tıklayın

semseo :