2+1 daire dekorasyonu için öneriler

3057

Eski zamanlarda görülen kalabalık aile yapıları yerine insanlar artık bir ya da iki çocuk ile birlikte çekirdek ve küçük aile yapılarını tercih ederken, bu ailelerin yaşam alanı için modern ve doğru şekilde 2+1 daire dekorasyonu yapılmış evlere ihtiyaç duyuluyor. Özellikle aileler tarafından satın alınan veya ev sahipleri tarafından kiraya verilecek 2+1 evlerde iyi bir iç dekorasyon yapılması, evin daha değerli bir hale gelmesini ve daha yaşanılabilir bir özelliğe kavuşmasını sağlıyor. Bu konutlarda, diğer modern yapı projelerinde görülen 3+1 veya daha büyük alanlı dairelere göre kullanım alanı daha dar olduğu için doğru dekorasyon, yaşam ortamına ferahlık katıyor.

Her evde olduğu gibi 2+1 daire dekorasyonu işlemlerinde de hem yaşam ortamını avantajı bir hale getirmek hem de estetik bir görüntü sağlamak ön plana çıkıyor. Çünkü her insan, evini rahat bir şekilde kullanmak isterken aynı zamanda da sahip olduğu evi kullanırken güzel ve keyif veren bir görünüm ile karşılaşmak istiyor. Bu noktada kimi zaman evler için, uzman iç mimari personellerinden ya da dekorasyon uzmanlarından fikirler alınarak uygulama yapılırken, kimi zaman ise insanlar evlerini kendi hayal güçleri ve imkanları ile dekore edebiliyor.

2+1 daire dekorasyonu için önemli adımlar

Bütçenize uygun bir şekilde özellikle büyük şehirlerdeki yapı projeleri içinden satın aldığınız evlerde, 2+1 daire dekorasyonu yapmadan önce internet üzerinden veya örnek evlerden araştırma yapabiliyorsunuz. Yaklaşık olarak 75-90 metrekare gibi bir alana sahip olan bu dairelerde, dekorasyon uygulamaları sayesinde, hem estetik hem de fonksiyonel bir daire alanı oluşturabiliyorsunuz. Daire içerisinde, öncelikle mutfak ve salon alanlarının iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve kullanılacak mobilyaların fonksiyonel açıdan çok faydalı ve büyüklük bakımından da küçük hacimli olarak seçilmesi gerekiyor. Mutfak alanının daha pratik bir hale getirilmesi için buzdolabı ve diğer beyaz eşyaların ankastre olarak tercih edilmesi ve mutfak tasarımında geniş alanlar oluşturulması gerekiyor. Evinizde banyo ve tuvalet gibi alanların bir arada bulunması ve bu alanlarda çamaşır makinesi, kurutma makinesi ya da ısıtma cihazlarının kullanılacağı kör noktaların tespit edilmesiyle daha fazla yer elde etme avantajını sağlayabiliyorsunuz. Bir sonraki adımda yatak odanız için doğru bir tasarım gerçekleştirerek hem uyumak hem de giyinmek için yeterli alanı sağlayabiliyorsunuz.

Hassas dokunuşlar ile 2+1 daire dekorasyonu

Evlerde genel dekorasyon fikirleri ile çok daha pratik çözümler ortaya çıkartılabildiği gibi 2+1 daire dekorasyonu için de hassas dokunuşların yapılması gerekiyor. 10 adımdan oluşan geçerli bir dekorasyon işlemi yaparken öncelikle salon ve mutfak dekorasyonları için doğru tercihlerin yapılması daha sonrasında yatak odası ve çocuk odası ya da çalışma odası olarak kullanılacak odalarda da aynı hassasiyetin takip edilmesi gerekiyor. Bir sonraki adımda banyo ve tuvalet için de aynı kullanım alanlarının oluşturulması ile birlikte hassas dokunuşlar da yapılarak dekorasyon tamamlanabiliyor.

Evinizde 2+1 daire dekorasyonu işlemini gerçekleştirirken göz alıcı tasarımlar ve konforlu bir ev oluşturmak istiyorsanız, öncelikle evin ışık ve renk aralığını oluşturabilmek için perde, pencere ve boya tercihlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Işıklandırmayı iyi bir şekilde sağlayarak daireyi geniş bir görünüme kavuşturabiliyorsunuz. Evde oluşturacağınız kitaplık ya da raf gibi bölümleri yerden daha yüksek noktalara konumlandırarak, genel kullanım alanında daralmayı önleyebiliyorsunuz. Evinizde ihtiyaç duyduğunuz vitrin, dolap, TV ünitesi, ütü alanı, çocuk oyun alanı veya çalışma masası gibi alanları daha pratik ve katlanıp-açılabilir bir hale getirerek evin kullanım alanını daraltmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak sistemleri oluşturabilirsiniz.

PAYLAŞ