X
    Kategoriler: DekorasyonEv DekorasyonuFoto Galeri

2018 yılının en popüler dekorları!

2017 yılının sonlarına gelirken 2018 yılında ev dekorasyonunda bizleri nelerin beklediğini merak ediyoruz. Pinterest’in yayınladığı yıl sonu raporuna göre ev merkezli aramalarda yüzde 75 artış yaşandı. Ayrıca insanların ev dekorlarına harcadığı parada da yüzde 27 artış gözlendi.

En çok hangi dekorlar arandı?

Pinterest’te en çok tıklanan pinlere bakarak 2018 yılı ev dekorasyonunda bizleri hangi eğilimlerin beklediğini görebiliyoruz. Galerimizde 2018’in en popüler dekorlarını bulabilirsiniz.

Çıplak duvarlar rahatsız ediyor

Genellikle evlerimizdeki duvarlar için pek bir şey düşünmüyoruz. Belki bir veya iki tane aile fotoğrafı ya da bir saat asıp geçiyoruz. Ancak yapılan araştırmalara göre artık insanlar evlerindeki çıplak duvarlardan rahatsız olmaya başladı. Bu duvarları tablolarla, stickerlarla veya desenli duvar kağıtları ile kaplamak istiyorlar. 2018’in en popüler figürlerinden biri olacak gibi görünen kaktüslerse şimdiden duvarları süslemeye başladı. Bu duvarda da kaktüs şeklinde bir duvar stickerı görüyoruz. Önüne saksıya benzer bir eşya yerleştirerek insanların göz yanılgısı yaşamasını da sağlayabilirsiniz.

Desenli bitkiler evlere giriyor

Günümüzde bitkiler konusunda hala iki farklı görüş bulunuyor. Bazıları bitkileri yatak odamıza almamamız gerektiğini söylerken bazıları ise uykuya yardımcı olacağını savunuyor. Yaprakları kendinden desenli olan bitkiler için Pinterest’teki aramalar yüzde 533 gibi rekor bir artış gerçekleştirdi. Anlaşılan 2018 yılında bolca desenli bitki göreceğiz.

Farklı metalleri bir arada kullanmak

Dekorasyonda metal kullanacaksak genellikle tek bir rengi seçeriz. Altın sarısı, bakır veya gri metal detaylar ile evimizi süsleriz. Fakat önümüzdeki sene içinde bu metallerin hepsini tek bir odada görebileceğiz. Artık metallerin bir arada kullanılması moda.

Terrazzo döşemeler geri döndü

Ünlü İtalyan zemini Terrazzo döşemeler yeniden hayatımıza girmeye başladı. Evlerinizde zeminini değiştirmek istediğiniz bir oda varsa mutlaka Terrazzo zeminlere göz atın.

Renkli tavanlar bu sene moda

2018 yılının en çok konuşulacak akımlarından biri ise tavan dekorasyonları. Yıllardır bembeyaz bir halde boş boş duran tavanlarımız sonunda dekorasyonun bir parçası haline geldi.

Tavan dekorasyonu ile ilgili merak ettiklerinizi galerimizde bulabilirsiniz

Spa’dan ilham alan banyolar

Hepimiz Bahamalar’a küçük bir kaçamak yapmak isteriz. Bahamalar olmasa da yaşadığımız şehirde bulunan bir spa merkezinde iki gün geçirmek çok rahatlatıcı olurdu. Çoğunlukla bu kaçamağı bile yapamıyoruz. Bu kaçamağı gerçekleştiremeyenler sadece biz değiliz. Pinterest üzerinde yapılan aramalara göre insanlar spa salonlarındaki banyo dekorasyonunu evlerine taşımaya başladı. Bambu detayların ağırlıkta olduğu bu banyoları önümüzdeki sene çokça göreceğiz.

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

Selin Çatak :