UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+
Ekin Konakları

Ekin Konakları - Özakın İnşaat

Aile boyu mutluluk o kadar yakın ki...

1 /13
Dev foto
  • Teslim Tarihi Hemen Teslim
  • Projedeki Konut Sayısı 13
  • Toplam Proje Alanı 26260 m2
  • Metrekare Aralığı 605 m2 - 674 m2
  • Oda Seçenekleri 6+2, 7+2

Açıklamalar

Ekin Konakları
Ekin Konakları’nda, arazinin sunduğu olanakları da değerlendirilerek, 13 konağı birbirinin ışığını ve manzarasını engellemeyecek şekilde konumlandırdık. Ekin Konakları’nda yaşayacak olanlara bir sitenin parçası olmaktan çok bağımsız, müstakil bir evde yaşadığını hissettirmeyi amaçladık. Aynı zamanda 13 konağın farklı yerleşim kurgusuyla renkli perspektifler sunulan bir mahalle dokusunu ortaya çıkartmaya özen gösterdik.


Önden 3, arkadan 2 katlı olarak algılanan konaklarda yaşama alanı olarak kullanılan 2 kat doğrudan bahçeye açılmakta, iç mekan ve bahçe ilişkisinde açık-yarı açık ve kapalı alanların kademelenmesi bütün odaların ve iç mekanın gün ışığından maksimum yararlanmasını sağlamaktadır. Yalın mimari anlayışıyla yapay süslemeden uzak tasarımlar Ekin Konakları’nda şık ve zarif bir görsellikle buluşmuştur.


Kalabalık aileler için ideal...
İşlevsellikte konfor, ileri teknoloji gibi özelliklerin öne çıkartıldığı Ekin Konakları’nda yaşanan mekanlar, tümüyle göl ve deniz manzarasına sahiptir. Sirkülasyona minimum alan ayrılarak farklı kullanıcıların ve kalabalık bir ailenin birbirinden tümüyle farklı bölümlerde bağımsız olmaları sağlanmıştır. Bu yüzden mekan derinliğini oluşturmak için katlar arasında ışık taşıyan boşluklar yaratılmıştır. 
 
Üç katlı konağa alt kattan girilmektedir, yatak odaları ise üst katta yer almaktadır. Mutfak ve yemek bölümü, üst bahçeye açılan ana salon ve misafir tuvaleti zemin katta konumlandırılmıştır. Bu katta ayrıca bir çalışma odası veya hobi odası ya da ekstra bir yatak odası olarak kullanılabilecek nitelikte bir oda düşünülmüştür. Bahçe ile bütünleşen alt katta ise yaşam alanların içine sinema salonu, fitness sauna, özel havuz ve bahçeye hizmet veren bir mutfak ve WC-duş gibi birimler bir arada kullanılmıştır.